Bitcoin Slides Ponownie do 9,100 $

Bitcoin rozpoczął dzień z negatywną dynamiką. W czasie prasy, największa kryptokurcja według Market Cap jest notowana na poziomie 9.110,53$ (-1.31%), według CoinMarketCap. Wykres pary transakcyjnej USD/BTC od EXANTE Ze swojej strony, Ethereum spadło do $227.09 (-1.35%), podczas gdy XRP spadło o 0.78% i obecnie wynosi $0.175. Mówi zespół analityków FxPro: „Bitcoin handluje na poziomie około 9.100 dolarów po stracie około 1% swojej wartości w ciągu ostatniego dnia.

Z punktu widzenia analizy technicznej, należy zauważyć, że wartość krypto wczoraj spadła poniżej 50-dniowej średniej. Jednak udało mu się uniknąć wyprzedaży. Kolejnym ważnym punktem w trendzie spadkowym krypto może być średnia 200-dniowa, która obecnie wynosi 8 300 dolarów. Jeśli tak się nie stanie, BTC może znaleźć się w bardziej korzystnym scenariuszu, który może przyciągnąć nowych nabywców.

Brak zainteresowania wśród uczestników rynku znajduje odzwierciedlenie w spadku wolumenu obrotów. Według CoinMarketCap pozostają one na poziomie około 16B dolarów. Na podstawie danych BitcoinTradeVolume, rzeczywisty dzienny wolumen handlu Bitcoin Code wynosi tylko 883M dolarów.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że BTC jest największym kryptonimem na rynku, z kapitalem rynkowym kilkakrotnie większym niż całkowita kapitalizacja 10 największych altcoinów, nie jest zbyt trudno wyobrazić sobie, jak niski jest faktycznie wolumen handlu tymi walutami. Stosunkowo niewielki rozmiar rynku sprawia, że jest on niezwykle wrażliwy na wpływ małych grup dużych inwestorów, co może stać się oczywiste nie raz w przyszłości“.

Według rankingu CoinMarketCap, 9 walut w pierwszej 10-tce jest w kolorze czerwonym. Jeśli chodzi o limit rynkowy dla wszystkich walut wymienionych w CoinMarketCap, to pozostaje on na poziomie 260 084 718 378 dolarów.

Więcej informacji na stronie https://ihodl.com/topnews/2020-07-03/bitcoin-slides-again-9100/.